LIGHTING / Table lamps / Table lamps 10695089
*
nr 1069 5089
TABLE LAMPS
1950s/1960s,
Ett par, 50/60-tal
Estimate:
600
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday November 14 2016
at 18:05:22
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 11:38:59
1
200 kr
14/11 00:07:47
2
150 kr
14/11 00:07:47
1
200 kr (Robot)
14/11 15:17:05
3
700 kr
14/11 15:37:54
1
450 kr
14/11 15:37:54
3
500 kr (Robot)
14/11 17:30:50
1
600 kr
14/11 17:30:50
3
700 kr (Robot)
14/11 17:31:25
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:37
-
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:49
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden, height: 13-32cm,
Present: SEK 350
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:13
*
TABLE LAMPS
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5089
TABLE LAMPS
1950s/1960s,
Ett par, 50/60-tal
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 800 |
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/11 11:38:59 | 1 | 200 kr |
| 14/11 00:07:47 | 2 | 150 kr |
| 14/11 00:07:47 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 14/11 15:17:05 | 3 | 700 kr |
| 14/11 15:37:54 | 1 | 450 kr |
| 14/11 15:37:54 | 3 | 500 kr (Robot) |
| 14/11 17:30:50 | 1 | 600 kr |
| 14/11 17:30:50 | 3 | 700 kr (Robot) |
| 14/11 17:31:25 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:37 -
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:49 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden, height: 13-32cm,
Present: SEK 350
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:13



